Vinaři Vajbar a Binder z Rakvic nadchli

Vinum Juvenale 2009

Na degustaci vín pana Vajbara a Bindera jsme se sešli v komorní sestavě, v o to větším poklidu jsme si mohli prochutnat jejich krásně udělané produkty. Oba dva obdrželi na tuzemských i zahraničních výstavách v poslední době mnohá ocenění, je zřejmé, že to nebyla jen náhoda.

Od pana Bindera nejvíce zaujal polosuchý Ryzlink rýnský 2008 PS , s krásně vyváženým cukrem i kyselinkami, ve vůni citronová kůra, limetková kyselost, v pozadí citrusovo-medové tóny, v chuti bezinky; tenro ryzlink dostal zlatou na VVT v letošním roce. Z jeho dalších vín se velmi líbilo i Rulandské šedé 2007 výběr z bobulí, sladký botrytický sběr s vysokým extraktem, cukrem a svěží kyselinkou; Cabernet Sauvignon 2008 PS rosé, který čerstvě získal diplom na VINITALY 2009, krásné aroma rybízu a čerstvých malin; z červených zaujal i jeho Dornfelder 2007 PS – vyzrálá ovocnost, peckoviny s tóny lesního ovoce.

Vajbarových bílých zabodovalo Veltlínské zelené 2008 PS s tóny letního a exotického ovoce; jeho rosé Zeigeltrebe 2008 kabinet v polosuchém stylu předvedlo bohatou škálu ovoce od tónů lesních jahod, malin, broskví a třešní; dostalo např. stříbrný pohár na letošním Víno&Destiláty; u bílých a růžových jsme očekávali vysoký standart, o to více překvapil i jeho Cabernet Moravia 2008 v pozdním sběru , je lépe jej ochutnat než si o něm číst, jedno z nejlepších červených, které jsem v letošním roce pil.

Krásnými víny obou rakvických vinařů jsme v současné době dobře zásobeni a růžová sezóna právě začíná…

Další proběhlé akce naleznete zde »