Sommelierský duel Ladislav Makovec vs. Jan Čulík úterý 23.5. 2017

Seriozní, zavedený styl proti novotám? Překonané tradiční přístupy vůči progresu? Konvence nebo moderna? Chemie proti přírodě? Pitelné – nepitelné? Mládí proti stáří? Žák versus učitel? Světoběžník, nebo maloměstský staromilec? Byl to krutý souboj dvou jiných světů! Na které straně vinné barikády stojíte?

Mainstreamová?, konvenční?, technologická?… vína představil Ladislav Makovec z vinotéky U Černého kocoura a zeleného stromu. Naturální, autentická, jiná… pak Honza Čulík z táborského vinného baru Thir.

Akce to byla převážně rozverná, zejména když jsem Čuldu nekontrolovaně pochválil. A tak jsem musel přitvrdit. A tentokrát mám opravdu nabito, stačí citovat ty vinaře, kteří u mne ve vinotéce museli odpovědět na velice nekonfliktní otázku: A co ti autentisté? Tak já vám to přerecituju.

I když to ve výsledku byla těsná remíza, každému chutnalo něco jiného. Ceněna byla zejména pestrost a méně konvenční speak, než je běžné. Došlo i na četbu odborných článků o síře (Čulda) a okénko poezie (O. Makovcová).

Další proběhlé akce naleznete zde »