Král vín - 15 nejúspěšnějších vín letošního ročníku představil Branko Černý

Branko Černý

Museli jsme se zmáčknout, zájemců bylo mnoho. Kdy se vám povede ochutnat v klidu a bez tlačenice 15 nejlepších vín, která vybrala prestižní komise z celkem 1100 vzorků a která vám představí autor celého projektu sám osobně. S Brankem Černým jsme se nesetkali naposled, v březnovém (2010) Táborském festivalu vína bude uvádět páteční galavečeři v hotelu Dvořák a i následující sobotní přehlídku vín v Miléniu. Zájemci si mohli zakoupit i jeho novou knihu Král vín, která obsahuje výstižné portréty jednotlivých vinařů i hodnocení všech vín – nezbytná kniha pro orientaci v našem vinařském světě.

Pro naši vinotéku je potěšující, že se neztratili ani „naši“ vinaři: úvod obstaral vítěz kategorie šumivých vín od firmy Proqin – Petronilla – vinum primaveum, ochutnali jsme i Chardonnay 2008, pozdní sběr z Vinařství Šilinek Jiří, Rulandské bílé 2007, výběr z hroznů z Vinařství Metroflora, dvě vína představilo i Nové vinařství. Největší úspěch měl Ryzlink vlašský 2008, pozdní sběr od Martina Šebesty, hned jsme ho vyprodali a musíme rychle do Březí, dokud ještě nějaké víno bude mít.

Celý večer se nesl v poklidném duchu až k elegantnímu závěru, kdy jsme si smlsli championa soutěže Veltlínské zelené 2008, ledové víno od vinaře Vajbara z Rakvic, ten na vás čeká, aby vás potěšil třeba na vánoce.

Příští rok u tohoto výtečného projektu nesmíme chybět.

Další proběhlé akce naleznete zde »